Odpovede na otazky k Synology NAS, ktore u nas nenajdete

Currently reading
Odpovede na otazky k Synology NAS, ktore u nas nenajdete

Language chooser: Slovak English (24h) English (12h)
Moderator: jeyare

jeyare

Subscriber
1,599
540
Ukazka: Zopar otazok a odpovedi, ktore som nasiel na webe za posledne obdobie:

Zdroj forum znameho e-shop v CZ

Otazka:
Dobrý den, jaký je prosím zásadní rozdíl mezi 218play a 218+ ? Děkuji

Odpoved:
Verze Play má výkonnější procesor (Realtek RTD1296 Quad-core 1.4GHz) pro lepší transkódování a DS218+ má lepší RAM a procesor (Intel Celeron J3355 Dual-core 2.0GHz).

Ako to riesime u nas:
- mame novacikov, ludi neznalych IT - co je normalne
- ludia, ktori su doma v teme sa nebudu pytat predajcu na takuto otazku. Hladaju odpovede na webe
- potom odpovedat kodovym oznacenim CPU a lepsi RAM ma jeden vyznam - kup si co chces, mna to nezujima co s tym budes robit

Takze na mieste je takato odpoved:
- ak sa chcete zoznamit so svetom NAS, tak Synology "play" NAS je vhodny ako zaciatocnicky model pre sledovanie filmov, ktore budete ukladat na takom NASe. Necakajte vsak zazraky.
- ak si nechcete o rok buchat hlavu o stol, ze ste mohli doplatit 2000Kc (76Eur) a mohli ste mat zdarma licencie na backup vsetkych domacich pocitacov, tak zvolte radsej variant Synology "plus (+)" NAS. Pobezi Vam tam rada uzitocnych veci, ktore v rade "play" nebudu dostupne. Viac odpovedi najdete na tomto fore.

-------------------------------------

A potom odpovede z rady "sikovnych" odbornikov:
"Pro ty co se ptají v čem se liší... Starší DS1817+ má Intel Atom C2538 Quad Core 2.4 GHz a tato má nepatrný kousek rychlejší Intel Atom C3538 quad-core 2.1GHz. žere to stejně, má to stejné šasi... naprosto zbytečně nový model, co nepřináší vůbec nic nového.. "

Problem tejto odpovede je v tom, ze je silne zavadzajuca, nakolko sa zamerala len na dve veci - CPU a spotrebu energie

Takze na mieste je takato odpoved:

Zasadne rozdiely su vo vykone a upgradovatelnosti
DS1817+
- Intel Atom C2538
- ma moznost upgrade RAM do 16GB, pouziva dva DDR3 moduly
- PCIe zbernica Gen 2.0 - pre rozsirovacie karty (LAN, M.2,...) ... Gen 2.0 Vas bude zasadne obmedzovat v rychlosti pouzitej cache

DS1819+
- Intel Atom C3538
- ma moznost upgrade RAM do 32GB, pouziva dva DDR4 moduly ...podstatne, ak chcete tento vykonny stroj pouzivat na Virtualizacie s Docker kontajnermi alebo VMM, ktore potrebuju vela RAM
- PCIe zbernica Gen 3.0 - pre rozsirovacie karty (LAN, M.2,...)
obraz o tom, co komu prinasa novy model si urobte samostatne.

Create an account or login to comment

You must be a member in order to leave a comment

Create account

Create an account on our community. It's easy!

Log in

Already have an account? Log in here.

Welcome to SynoForum.com!

SynoForum.com is an unofficial Synology forum for NAS owners and enthusiasts.

Registration is free, easy and fast!